10.10.2012.

МЕЂУНАРОДНИ ЛИКОВНИ КОНКУРС

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије узело је учешће на међународном ликовном конкурсу и изложби за децу и ученике од 4 до 18 година - „ 13. НОВЕМБАР “, који је подржан од стране Дечјег ликовног центра из Скопља у Македонији.

Ове године, Дечји ликовни центар из Скопља позива децу из вртића и ученике основних и средњих школа у Србији, да учествију на конкурсу ликовне уметности. Циљ конкурса је учвршћивање међународних културних веза и представљање међународне дечје ликовне уметности.

Услови конкурса:
- На конкурс се могу пријавити деца односно ученици узраста од 4 до 18 година
- Теме конкурса су слободне (нпр. представљање окружења, људи, игара, традиције и националних обележја)
- Технике које се могу користити су по слободном избору (оловка, воштане боје, акварел, уљане боје, мастило и др.)
- Дозвољени формат ликовног дела не сме бити већи од 50 x 70 центиметара

На полеђини уметничког дела на залепљеном парчету папира написати следеће податке: назив дела, име, презиме и узраст учесника, земљу порекла учесника, назив и адреса вртића/школе којој припада учесник конкурса.

Заинтересоване школе/вртићи као и појединци- учесници ликовне радове достављају на следећу адресу:

CHILDREN S FINE ART CENTRE – SKOPJE
City Association of Fine Art Teachers „Nikola Rusinski“ 1
P.O. Box: 75
1020 Karposh 3- Skopje
Republic of Macedonia
Tel: ++ 389 2 3072209

Рок за достављање ликовних радова је 9. новембар 2012. године.

За бржу комуникацију користити електронску пошту организатора на e-mail: likovencentar@yahoo.com

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.