02.12.2012.

СПОРТСКА ТАКМИЧЕЊА

Земунска гимназија је освојила градско првенство из одбојке.

У петак 30.11.2012. Земунска гимназија је још једном показала квалитет и освојила прво место на градском такмичењу из одбојке за мушкарце. После одличних резултата на општинском нивоу следила је сјајна серија победа где је одбојкашки тим у полуфиналу савладао Спортску гимназију а затим у финалу и Техничку школу из Обреновца. Овим успехом Земунска гимназија се пласирала на виши ниво такмичења, а то је међуокружно такмичење које се игра крајем фебруара.

Саша Порубски, професор физичког васпитања

Стони тенис

III место на градском такмичењу у категорији мушких тимова.

Кошарка

I место на општинском и IV место на градском такмичењу за мушкарце I и II године.
II место на општинском такмичењу за жене II и IV године.

Одбојка

I место на општинском и пласирали су се на градско такмичење за мушкарце.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“