14.1.2020.

Сајам факултета у Земунској гимназији

У суботу, 25. јануара 2020. год. од 11 до 16 часова у Земунској гимназији, одржаће се Сајам образовања- презентација београдских факултета за матуранте и родитеље.

Представљање факултета ће бити сајамског типа, посетиоци могу добити промотивни материјал,значајне информације о факултетима (државним и приватним,акредитованим програмима) и разговорати са представницима факултета.

На манифестацију ће бити позвани средњошколци Београда.

Будите информисани о свему актуелном у високошколском образовном систему Србије.

Стручни сарадник психолог школе

Љубица Јеленковић

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.