15.4.2020.

КОНУСНИ ПРЕСЕЦИ - ИСТАРЖИВАЧКИ МИНИ ПРОЈЕКТИ УЧЕНИКА

У овој збирци су мини пројекати ученика 3-9 разреда Земунске гимназије који се односе на конусне пресеке и њихове особине. Теме пројеката су различите као и њихови циљеви. Пројекте смо планирали и започели у уобичајеним школским условима, са могућностима окупљања и договарања „очи у очи“. Због тренутног стања, епидемије изазване корона вирусом, рад на пројектима је настављен у другачијим условима где су до пуног изражаја дошле информационе технологије.

Финалне радовe представљамо у облику збирке а евалуације мини пројеката урадићемо када се вратимо у школу.

Трећи разред - Конусни пресеци - истарживачки мини пројекти ученика
Oпис: Geogebra - примена
Врста материјала: пројектна настава
Област: Конусни пресеци
Аутор: Зорица Маринковић, проф. математике

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.