14.11.2008.

ВЕЧЕ СА ДРАГОСЛАВОМ МИХАИЛОВИЋЕМ

Ученици, наставници, родитељи и пријатељи књижевности разговарали су са Драгославом Михаиловићем о роману Кад су цветале тикве, почецима његовог књижевног рада и животу. У читаоници Земунске гимназије 13. новембра 2008. године присутни су могли чути шта је Голи оток значио за једног деветнаестогодишњака, како је забрањена позоришна представа Кад су цветале тикве, о почецима писања нашег великог књижевника, о Иви Андрићу, Стевану Раичковићу, Бори Станковићу, идеји југословенства..

У пријатељском разговору након књижевне вечери публика је добила аутограме. Вредна запажања је посвета на књизи Кад су цветале тикве купљеној пре тридесет година, коју је младић посветио девојци, а сада њихово дете овековечило посветом аутора овог романа.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.