Пријава недостајућег материјала

Уколико нисте у могућности да на интернет презентацији пронађете садржај за који сматрате да на истој треба да се налази, молимо Вас да попуните формулар ниже. Ваш захтев ће бити прослеђен управи школе. За додатне информације можете да контактирате на адресу office@zemunskagimnazija.edu.rs

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“