23.05.2016.

Одељење за ученике са посебним способностима за физику

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Шифре за упис у Земунску гимназију за школску 2016/2017. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику - 2016
• Званичне информације о Упису у средњу школу можете да потражите на сајту Министарства просвете, науке и технолошког развоја

О смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања

И ове године се професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2016.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

У Земунској гимназији прошле школске године је уписано прво одељење ученика са посебним способностима за физику.

Коначна листа резултата са пријемног испита за упис у одељење ученика обдарених за физику 2015.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.