16.01.2018.

Сајам образовања

Позивамо родитеље и ученике, нарочито матуранте, да у суботу, 24. фебруара 2018. год. од 11 до 16 часова у Земунској гимназији, посете Сајам образовања- презентацију акредитованих београдских факултета.

Представљање факултета ће бити сајамског типа, може се добити промотивни материјал, информације о факултетима (државним и приватним-акредитованим) и разговорати са представницима факултета.

На манифестацију позвамо све средње школе Београда.

Позовите ученике и родитеље четвртих и трећих разреда своје школе и сазнајте шта је актуелно у образовном систему Србије. Прошле године за сајам факултета се одазвало 45 високошколских установа.

У прилогу Вам достављамо обавештење које можете ставити на огласној табли ученика.Молимо вас да позив упутите особама које се баве каријерним вођењем у школи.

Стручни сарадник психолог школе

Љубица Јеленковић

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.