17.4.2019.

О чему се не може говорити, о томе се мора ћутати

ОГЛЕДАЛО

Ученица одељења 1-9 Магдалена Сувачки, добила је позив од уредника часописа Огледало господина Благојевића да учествује на промоцији 10. броја међународног часописа за ученике и професоре средњих школа, одржаној 10. априла 2019. године у галерији РТС-а. На промоцији су учествовали ученици из Математичке, Филолшке, IX и VI гимназије. Нашу гимназију успешно је представила Магдалена, која је беседила на тему „О чему се не може говорити, о томе се мора ћутати“, под менторством професорке Зорице Перовић. Њен наступ био је право освежење, добио је велики аплауз и побрао похвале присутних. На промоцији су говорили главни и одговорни уредник Образовно-научног програма в.д. директор Телевизије Србије Илија Церовић; проф. др Драган Раденовић, вајар и филозоф; проф. др Милан Распоповић, физичар и филозоф; проф. др Мирољуб Албијанић, математичар и књижевник; Станко Стојиљковић, новинар и публициста и уредник часописа Радивоје Благојевић.

Погледајте видео.

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.