15.02.2008.

ФЕСТИВАЛ КУЛТУРЕ 2007

Погледајте слике у албуму.

ФИЛМ

У категорији филма такмичиле су се представници две школе:

Вук Вуковић и Бојана Контић, ученици Правно- биротехниче школе: Димитрије Давидовић и Ненад Тесла, ученик Земунске гимназије.

Прву награду освојио је Ненад Тесла , другу Бојана Контић , а трећу Вук Вуковић.

ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО

У категорији ликовног стваралаштва учествовале су следеће школе:

• Земунска гимназија

Прва награда припала је Јовани Ристић, ученици Земунске гиманзије док су другу и трећу награду освојили ученици Правно-биротехничке школе Вељко Рамадановић (Љубомир Марић и Илија Вујичић ).

Похваљени су радови ученица Земунске гимназије Анђеле Роквић и Мирјане Утвић као и ликовна остварења Немање Остојића (Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић) иМелине Ребрање (Економска школа Нада Димић).

ХОР

У категорији хорског певања учествовао је само један хор земунске средње школе – хор Земунске гимназије. Тако је и буквално он био без конкуренције. Њему је припалопрво место . Друго и треће место није додељено.

Ипак, похваљена је група певача из Саобраћајно-техничке школе и вокални квартет изПравно-биротехничке школе Димитрије Давидовић .

ШАХ

У категорији шаха такмичиле су се екипе следећих школа:

• Електро - техничка школа

• Правно-биротехничка школа Димитрије Давидовић

Прво место освојила је екипа Економске школе Нада Димић, друго место Електро-техничка школа док је треће место заузела Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић.

РЕЦИТАТОРИ

У категорији рецитатора учествовале су школе:

• Електро-техничка школа

• Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић

Прво место у рецитовању припало је Милану Ђурићу, ученику Правно-биротехничке школеВељко Рамадановић .

Другу награду поделиле су две ученице Милица Дудић (Медицинска школа Надежда Петровић ) и Марија Савић (Земунска гимназија).

Трећу награду су добиле три ученице - Бранка Чепрња (Медицинска школа Надежда Петровић), Сара Докмановић (Правно-биротехничка школа Димитрије Давидовић) и Бојана Петровић (Саобраћајно-техничка школа).

СОЛО ПЕВАЊЕ

У категорији соло-певања учествовале су:

• Земунска гимназија

Прву награду је освојила Дорис Бибић, ученица Медицинске школе Надежда Петровић, другу Матеа Ребсељ (Земунска гимназија), а трећу Жељко Гордић (Правно-биротехничка школа Вељко Рамадановић).

БЕНДОВИ

У дворишту Земунске гимназије наступале су музичке инструменталне групе (бендови) из три школе:

• Саобраћајно-техничке школе

• Медицинске школе Надежда Петровић

• Земунске гимназије

Прво место је освојио бенд Земунске гимназије Атлантида.

Друго место - Девет живота, бенд Саобраћајно-техничке школа.

Треће место је припало бенду Медицинске школе Надежда Петровић, Heaven and hell.

ДРАМСКЕ СЕКЦИЈЕ

• Медицинске школе Надежда Петровић

• Саобраћајно-техничке школе

• Правно-биротехничке школе Димитрије Давидовић

• Земунске гимназије

Tакмичиле су се у категорији појединачних представа (комада).

Прво место освојила је драмска секција Земунске гимназије, друго секција Правно-биротехничке школе Димитрије Давидовић, а треће место су поделиле секције Медицинске школе Надежда Петровић и Саобраћајно-техничке школе.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.