07.10.2008.

ЗЕМУНСКА ГИМНАЗИЈА ОКОМ УЧЕНИКА

Презентацију наше школе, насталу поводом прославе 150 година Земунске гимназије, можете погледати овде.

Аутори: ученици Игор Газивода, Марко Ђорђевић, Немања Радојевић, ментор професор историје Јасмина Перишић.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.