14.11.2008.

ВЕЧЕ СА ДРАГОСЛАВОМ МИХАИЛОВИЋЕМ

Ученици, наставници, родитељи и пријатељи књижевности разговарали су са Драгославом Михаиловићем о роману Кад су цветале тикве, почецима његовог књижевног рада и животу. У читаоници Земунске гимназије 13. новембра 2008. године присутни су могли чути шта је Голи оток значио за једног деветнаестогодишњака, како је забрањена позоришна представа Кад су цветале тикве, о почецима писања нашег великог књижевника, о Иви Андрићу, Стевану Раичковићу, Бори Станковићу, идеји југословенства..

У пријатељском разговору након књижевне вечери публика је добила аутограме. Вредна запажања је посвета на књизи Кад су цветале тикве купљеној пре тридесет година, коју је младић посветио девојци, а сада њихово дете овековечило посветом аутора овог романа.

Професор Коста Карамата (1862-1920.) службовао је у Земунској гимназији и родоначелник је земунских математичара које је одгајила наша школа.