28.04.2009.

ГОШЋА МИРА АДАЊА-ПОЛАК

Мира Адања – Полак „икона српског новинарства“ разговарала је са ученицима Земунске гимназије о новинарству. Разговор су водиле чланице библитечке секције Сања Ђопић, Санда Калебић и Катарина Поповић (ментор: Славица Јанковић)

Дружење са Адањом-Полак део је пројекта библиотечке секције „Моје будуће занимање“.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“