05.10.2010.

ГОШЋА СВЕТЛАНА ЦЕЦА КИТИЋ

Светлана Цеца Китић, званично најбоља рукометашица света, говорила је ђацима Земунске гиманзије о свом животу и веома богатој спортској каријери. Истицала је занимљивости попут тешких и неизвесних мечева са некадашњим Совјетским савезом или моменте из интернационалне каријере. Одговарала је на многобројна питања ученика без икаквог устезања, природно и лепршаво – онако како је и играла рукомет.

На крају разоговора, Госпођа Китић је обећала да ће ускоро опет доћи да нас посети.

Сусрет је трајао око сат времена, било је присутно око 50 ученика и професора, а разговор је водио Бошко Милосављевић, професор српског језика.

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)