01.02.2012.

СВЕТОСАВСКИ БАЛ

Хуманитарни Светосавски бал у организацији Земунске гимназије и ОШ "Светозар Милетић" одржан је 28.01.2012. у Дому ваздухопловства у Земуну у сарадњи са командом Ратног ваздухопловства.

Ово дивно вече које је оживело лепу традицију забележили су и медији (РТС, СтудиоБ, „Политика“, „Илустрована Политика“ и др.). Свечаност је отворена наступом хора Земунске гимназије под диригентском палицом Анђе Лазовић, а затим је фолклорна секција наше школе под руководством Драгане Аџић заплесала "господско коло". Свечану атмосферу је употпунио наступ првакиње београдске Опере Јасмине Трумбеташ-Петровић и италијанског тенора Тина Фаваце. Ево како је било

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.