11.11.2012.

АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊA КРВИ

У петак 9. новембра Земунска гимназија је организовала акцију добровољног давалаштва крви. У просторијама КБЦ "Земун" 52 матуранта су се заједно са својим професорима одазвали позиву Одељења за трансфузију.

Ученици и професори Земунске гимназије већ деценијама имају успешну сарадњу са овом службом, тако да успех није изостао ни овога пута. Следећа акција биће организована у пролеће 2013. године.

Др Вукосава Живковић, професор

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.