11.11.2012.

АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊA КРВИ

У петак 9. новембра Земунска гимназија је организовала акцију добровољног давалаштва крви. У просторијама КБЦ "Земун" 52 матуранта су се заједно са својим професорима одазвали позиву Одељења за трансфузију.

Ученици и професори Земунске гимназије већ деценијама имају успешну сарадњу са овом службом, тако да успех није изостао ни овога пута. Следећа акција биће организована у пролеће 2013. године.

Др Вукосава Живковић, професор

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.