23.12.2012.

САЈАМ ОБРАЗОВАЊА - ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

У суботу 22.децембра 11:00 - 16:00 одржан је Сајам образовања на коме су се представили акредитовани факултети:

Београдска банкарска академија, Саобраћајни факултет, Факултет организационих наука, Географски факултет, Пољопривредни факултет, Мегатренд универзитет, Хемијски факултет, Правни факултет универзитета Унион, Факултет за инжењерски менаџмент, Технолошко-металуршки факултет, Универзитет Метрополитан, Факултет за економију, финансије и администрацију ФЕФА, Факултет за медије и комуникације, Биолошки факултет, Висока здравствено-санитарна школа струковних студија Висан, Висока школа струковних студија академија Фудбал, Грађевински факултет, Шумарски факултет, Математички факултет, Висока школа струковних студија за пројектни менаџмент, Нова академија уметности, Факултет ветеринарске медицине, Електротехнички факултет.

Родитељи и ученици Земунске гимназије и других средњих школа Београда су непосредно од представника факултета добили значајне информације о студијским програмима.

Љубица Јеленковић, стручни сарадник психолог школе

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.