23.12.2012.

САЈАМ ОБРАЗОВАЊА - ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

У суботу 22.децембра 11:00 - 16:00 одржан је Сајам образовања на коме су се представили акредитовани факултети:

Београдска банкарска академија, Саобраћајни факултет, Факултет организационих наука, Географски факултет, Пољопривредни факултет, Мегатренд универзитет, Хемијски факултет, Правни факултет универзитета Унион, Факултет за инжењерски менаџмент, Технолошко-металуршки факултет, Универзитет Метрополитан, Факултет за економију, финансије и администрацију ФЕФА, Факултет за медије и комуникације, Биолошки факултет, Висока здравствено-санитарна школа струковних студија Висан, Висока школа струковних студија академија Фудбал, Грађевински факултет, Шумарски факултет, Математички факултет, Висока школа струковних студија за пројектни менаџмент, Нова академија уметности, Факултет ветеринарске медицине, Електротехнички факултет.

Родитељи и ученици Земунске гимназије и других средњих школа Београда су непосредно од представника факултета добили значајне информације о студијским програмима.

Љубица Јеленковић, стручни сарадник психолог школе

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.