30.01.2013.

ШКОЛСКА СЛАВА СВЕТИ САВА

Сваке године 27. јануара слави се чувени српски светитељ, Свети Сава, припадник лозе Немањића, први српски архиепископ и велики просветитељ српског народа. На данашњи дан у име његовог просветитељског рада и из великог поштовања према Светом Сави све школе у Србији славе школску славу и кроз прославу показују плодове свог рада и напретка.

Овом приликом приређују се приредбе у част Светом Сави, али и у част свему ономе чему нас је научио и подсећа нас на наше наслеђе које су нам преци оставили, а које се преносило јос од давнина са колена на колено.

Тако се и наша приредба слави у духу традиције и тог истог наслеђа под називом “Чувари традиције”.

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)