05.03.2013.

МАРАТОНЦИ ЗАЈЕДНО ИСТРЧАЛИ 367,7км

Почела је са радом Маратонска секција !

Позивамо све ученике Земунске гимназије да се придруже и осете шта значи бити маратонац. Тренинзи се одржавају недељом у 9:30 на Земунском кеју и средом у 19:15 у великој сали школе.

Маратонска секција Земунске гимназије учествовала је на својој првој званичној трци која се одржала у суботу 02. марта 2013. на Палићу у организацији АРК Трон. На међународном Трон рођенданском полумаратону успешно је истрчало 16 ученика, а трку на 5км још један ученик Земунске гимназије. Гимназијалци су овом приликом доказали да су спремни и за Београдски маратон који их очекује 21. априла а који претставља њихов главни циљ за ову школску годину.

Прочитајте више овде.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: шахисти – Интернационални мајстор Петар Смедеревац и мајстор Томислав Перван...