05.03.2013.

МАРАТОНЦИ ЗАЈЕДНО ИСТРЧАЛИ 367,7км

Почела је са радом Маратонска секција !

Позивамо све ученике Земунске гимназије да се придруже и осете шта значи бити маратонац. Тренинзи се одржавају недељом у 9:30 на Земунском кеју и средом у 19:15 у великој сали школе.

Маратонска секција Земунске гимназије учествовала је на својој првој званичној трци која се одржала у суботу 02. марта 2013. на Палићу у организацији АРК Трон. На међународном Трон рођенданском полумаратону успешно је истрчало 16 ученика, а трку на 5км још један ученик Земунске гимназије. Гимназијалци су овом приликом доказали да су спремни и за Београдски маратон који их очекује 21. априла а који претставља њихов главни циљ за ову школску годину.

Прочитајте више овде.

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.