05.03.2013.

МАРАТОНЦИ ЗАЈЕДНО ИСТРЧАЛИ 367,7км

Почела је са радом Маратонска секција !

Позивамо све ученике Земунске гимназије да се придруже и осете шта значи бити маратонац. Тренинзи се одржавају недељом у 9:30 на Земунском кеју и средом у 19:15 у великој сали школе.

Маратонска секција Земунске гимназије учествовала је на својој првој званичној трци која се одржала у суботу 02. марта 2013. на Палићу у организацији АРК Трон. На међународном Трон рођенданском полумаратону успешно је истрчало 16 ученика, а трку на 5км још један ученик Земунске гимназије. Гимназијалци су овом приликом доказали да су спремни и за Београдски маратон који их очекује 21. априла а који претставља њихов главни циљ за ову школску годину.

Прочитајте више овде.

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.