16.03.2013.

АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ

Служба за трансфузију КБЦ 'Земун' и Земунска гимназија већ више од 20 година сарађују на ширењу породице добровољних давалаца крви. Та сарадња није изостала ни у петак 15. марта када се педесетак матураната и професора одазвало акцији добровољног давања крви. Њу су организовали професори Вукосава Живковић, Валентина Вукмировић-Стефановић и Сретен Стојановић. Као мали знак захвалности, који ће их уједно подсећати на то да су допринели спашавању нечијег живота овим хуманим гестом, даваоци су добили и мајице.

Према речима докторке Весне Либек, начелнице службе за трансфузију и бивше ученице Земунске гимназије, наши ученици који први пут дају крв као матуранти, настављају са тим и касније у животу. 'Наставићемо сарадњу у наредним годинама, јер ће доћи нове генерације које ће наставити вашим и мојим путем, било као новинар, давалац крви, организатор или медицински радник у служби КБЦ Земун.', каже докторка Либек. 'Захваљујемо се свим професорима Земунске гимназије, јер су они ти који вас окупе и доведу, као и директору који ову акцију подржава.'

Погледајте слике са овог догађаја у албуму.

Сара Цојић, ученица IV-2

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.