06.04.2013.

ПОСЕТА ПРОФ. ДР РАДЕТА ЖИВАЉЕВИЋА

У посети Активу професора математике и математичкој секцији Mathema, 04.04.2013. био је проф. др Раде Живаљевић из Математичког института САНУ. Разговарали смо о укључивању Земунске гимназије у активности поводом МММ (мај месец математике). Професору захваљијемо на саветима, подршци и посети.

Погледајте:
“Жива математика” је пројекат Математичког института САНУ и Центра за промоцију науке намењен популаризацији математике у увођењу младих у научни рад.

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.