15.10.2013.

ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ РУСКЕ ПОЕЗИЈЕ

У оквиру Методичког семинара за професоре руског језика, било је организовано такмичење у рецитовању руске поезије, посвећено 50-годишњици лета у космос, прве жене космонаута –Валентине Терешкове. Нашу Школу су представљала два ученика: Михајло Илић IV-6 и Филип Бошковић IV-8. У оштрој конкуренцији, жири, састављен од професора са Московског државног универзитета „Ломоносов“, додељивао је само једну награду за сваку категорију. У категорији средњих школа, победник је био наш ученик, Михајло Илић. За освојено прво место добио је вредну награду – електронску књигу са учитаним романима и поезијом руских писаца и песника. Филип је такође био сјајан!

Mирко Милојевић, проф.руског језика

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.