15.10.2013.

ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ РУСКЕ ПОЕЗИЈЕ

У оквиру Методичког семинара за професоре руског језика, било је организовано такмичење у рецитовању руске поезије, посвећено 50-годишњици лета у космос, прве жене космонаута –Валентине Терешкове. Нашу Школу су представљала два ученика: Михајло Илић IV-6 и Филип Бошковић IV-8. У оштрој конкуренцији, жири, састављен од професора са Московског државног универзитета „Ломоносов“, додељивао је само једну награду за сваку категорију. У категорији средњих школа, победник је био наш ученик, Михајло Илић. За освојено прво место добио је вредну награду – електронску књигу са учитаним романима и поезијом руских писаца и песника. Филип је такође био сјајан!

Mирко Милојевић, проф.руског језика

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.