26.11.2013.

ОГЛЕДНИ ЧАС ИСТОРИЈЕ

У оквиру прослављања 155 година постојања Земунске гимназије, професорка историје Јасмина Перишић је 16.10.2013. год. одржала огледни час са својим ђацима. Тема часа били су Срби под Турцима и њихови тадашњи обичаји. Ученици III-3, обучени у народну ношњу, причали су о државном уређењу и веровањима тадашњег народа.

Фотографије са овог догађаја погледајте у албуму: "Огледни час историје".

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“