26.11.2013.

ОГЛЕДНИ ЧАС ИСТОРИЈЕ

У оквиру прослављања 155 година постојања Земунске гимназије, професорка историје Јасмина Перишић је 16.10.2013. год. одржала огледни час са својим ђацима. Тема часа били су Срби под Турцима и њихови тадашњи обичаји. Ученици III-3, обучени у народну ношњу, причали су о државном уређењу и веровањима тадашњег народа.

Фотографије са овог догађаја погледајте у албуму: "Огледни час историје".

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.