18.12.2013.

PRETRAGA
Поделите ову страну:

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА КЊИЖЕВНОЈ ТРИБИНИ СКЗ-А

Сарадња Српске књижевне задруге и Земунске гимназије се успешно наставља. У новембру 2013. године ученици одељења III-2 и III-4 су посетили књижевну трибину,након позива који је упућен професоркама српског језика и књижевности др Вукосави Живковић и мр Валентини Вукмировић Стефановић.

Управница Нина Новићевић и главни уредник Драган Лакићевић топло су нам пожелели добродошлицу. Представљено је дело новинара и књижевника Моме Капора под називом Сентиментални пртљаг Моме Капора. Одабране делове интервјуа који су сабрани у књигу читао нам је глумац Срба Милин. У пријатном разговору учествовале су и глумица Рада Ђуричин која се присетила речи писца, као и новинарка Мирјана Бобић Мојсиловић која је са задовољством причала о разговору који је водила са њим. Госпођа Љиљана Капор скупила је и хронолошки поређала интервјуе свог супруга које је он годинама давао илустрованим ревијама и новинама,те се они сада могу читати у форми налик роману.

На крају књижевног сусрета истакнуто је да је управни одбор Српске књижевне задруге донео одлуку да се овогодишња Награда за животно дело додели песнику Љубомиру Симовићу.

Наташа Давидов III-4

фотографије Лара Радојковић III-2

Упис

vazna obavestenja o radu skole za vreme vanrednog stanja

Erasmus+

NEDELJA FILOZOFIJE

Упис

Занимљива чињеница

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.

© Земунска гимназија - Сва права задржана. Израда сајта: КИО д.о.о.