25.02.2014.

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ КЊИЖЕВНОСТИ КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА - ОПШТИНСКИ НИВО

Општински ниво новоуспостављеног такмичења из књижевности у организацији Друштва за српски језик и књижевност Србије, Књижевне олимпијаде, одржан је 22.2.2014. год. у Четрнаестој београдској гимназији. Са великим поносом желимо да похвалимо своје ученике, њихово приказано знање и професоре заслужне за овај одличан пласман.

Ученицима који су се пласирали на градско такмичење желимо пуно среће.

ПРВИ РАЗРЕД

Милица Ј. Јанковић, професор Вукосава Живковић

Сања Самарџија, професор Бошко Милосављевић

Марија Вучићевић, професор Вукосава Живковић

Никола Савић, професор Вукосава Живковић

ТРЕЋИ РАЗРЕД

Николија Чодановић, професор Валентина Вукмировић Стефановић

Невена Јеремић, професор Вукосава Живковић

Кристина Вукчевић, професор Валентина Вукмировић Стефановић

Јована Горановић, професор Валентина Вукмировић Стефановић

Тијана Зекановић, професор Вукосава Живковић

Софија Кезић, професор Валентина Вукмировић Стефановић

Јадранка Мирковић, професор Валентина Вукмировић Стефановић

Настасија Бјелановић, професор Вукосава Живковић

Анђелија Милићевић, професор Вукосава Живковић

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.