25.02.2014.

ДОДЕЛА СВЕТОСАВСКИХ НАГРАДА У ОРГАНИЗАЦИЈИ ДРУШТВА СВЕТИ САВА

У суботу 25. јануара 2014. године у Народној библиотеци Србије одржана је свечаност поводом прославе 128 година од оснивања Друштва Свети Сава, као и 20 година од његове обнове. Домаћин славе Никола Б. Поповић поздравио је присутне Светосавском беседом, након сечења славског колача. Гости су уживали у наступу хора Слависта и музичког дуа у аранжману за клавир и кларинет у извођењу Александра Вујића и Бојана Кртинића. Председник Друштва Душан Зупан уручио је медаље Друштва патријарху Иринеју, Народној библиотеци и академику Драгољубу Живојиновићу. На самом крају ученици основних и средњих школа добили су вредна признања. У конкуренцији од 117 школа и 513 рада ученица наше школе Невена Јеремић III-4 освојила је Велику награду Друштва. Читањем свог рада, Свети Сава некада,сада и у векове векова одушевила је присутне.

Наташа Давидов III-4

фотографије Мина Алексић III-4