25.02.2014.

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ У ПОСЕТИ НАРОДНОЈ БИБЛИОТЕЦИ СРБИЈЕ

У оквиру одржавања великог јубилеја - 120 година од рођења Милоша Црњанског, ученици одељења 3/1 Земунске гимназије су са својим разредним старешином Валентином Вукмировић Стефановић 6. фебруара 2014. године посетили изложбу легата нашег великог књижевника.

Изложба је организована у централном холу Народне библиотеке Србије под слоганом Лутам, још витак, са сребрним луком...Ученици су имали прилику да виде фототипска издања највећих дела, рукописе, документа, награде и признања, фотографије, као и личне предмете Милоша Црњанског.

Након разгледања поставке, ученици су разговарали са главном организаторком овог пројекта Надом Мирков-Богдановић, постављали јој питања везана за живот и рад нашег књижевника, посебно се осврнувши на његова путовања и живот ван земље, где је стварао своја највећа дела.

Jована Баковић 3/1

фотографије Јефимија Поповић 3/1

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.