25.02.2014.

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ У ПОСЕТИ НАРОДНОЈ БИБЛИОТЕЦИ СРБИЈЕ

У оквиру одржавања великог јубилеја - 120 година од рођења Милоша Црњанског, ученици одељења 3/1 Земунске гимназије су са својим разредним старешином Валентином Вукмировић Стефановић 6. фебруара 2014. године посетили изложбу легата нашег великог књижевника.

Изложба је организована у централном холу Народне библиотеке Србије под слоганом Лутам, још витак, са сребрним луком...Ученици су имали прилику да виде фототипска издања највећих дела, рукописе, документа, награде и признања, фотографије, као и личне предмете Милоша Црњанског.

Након разгледања поставке, ученици су разговарали са главном организаторком овог пројекта Надом Мирков-Богдановић, постављали јој питања везана за живот и рад нашег књижевника, посебно се осврнувши на његова путовања и живот ван земље, где је стварао своја највећа дела.

Jована Баковић 3/1

фотографије Јефимија Поповић 3/1

Академик Милош Ђурић (1892-1967.) предавао је у Земунској гимназији латински језик (1920-1923.), а у огромној активности професора Ђурића, која износи неколико стотина публикација, сажето је велико енциклопедијско знање.