06.03.2014.

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ У ПОСЕТИ ТЕЛЕВИЗИЈИ „Б 92“

У уторак 25. фебруара 2014. ученици IV1 заједно са професорком Наташом Топуков посетили су телевизију „Б 92“.

Ученике је дочекала и угостила Марина Миличић, продуцент креативног тима. Са осмехом на лицу провела их је кроз ходнике и просторије зграде. Посебан утисак на ученике оставила су два студија, па су се чак сликали у чувеном студију где се снимају „Вести Б92“ под бројним рефлекторима и уз помоћ напредне технологије. Имали су прилику да виде где настају ,,Кажипрст” и „Инсајдер” и сасвим случајно срели су Бранкицу Станковић, познату новинарку и ауторку ,,Инсајдера”. Такође, посетили су просторије у којима ради информативни тим, шминкерницу и гардеробу. Нажалост, због природне ужурбаности која влада на „Радију Б92“, нису имали прилику да уђу у њихов радни амбијент. На тераси зграде, на самом врху снима се временска прогноза, а лети и јутарњи програм и радијске емисије. Ту су ученици могли да поставе питања Марини, док су око њих новинари правили предах уз кафу.

Сви запослени су били веома љубазни и отворени за питања. Овим путем им се захваљујемо, а посебно Марини Миличић.

Текст:

Јелена Мањић IV1,
Емилија Јовановић – Џарил IV1,

Фотографије:

Тамара Јеремић IV1

Слике са овог догађаја можете погледати у албуму.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.