08.03.2014.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ,08.02.2014.

На окружном такмичењу из математике одржаном 08.02.2014. у XIV београдској гимназији учествовало је 13 ученика наше школе.

Велики успех је постигао Стојиљковић Коста,ученик III7(професор Марина Антић),који је заузео II место и обезбедио учешће на државном такмичењу из математике које ће се одржати 15. марта у Нишу.

Ангажовани су били професори Марина Антић,Мирјана Благојевић и Бојана Тијанић.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“