24.03.2014.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

На општинском такмичењу из историје, одржаном у Економској школи "Нада Димић" у Земуну 23. марта 2014. ученици Земунске гимназије су постигли изузетан успех и пласирали се на градско такмичење:

I разред друштвено-језички смер - проф. Љиљана Раковић

2. место - Златковић Ана I/3 ..........................................40 поена (максимум 43)

3. место - Сретеновић Милорад I/2 ..............................37 поена

I разред друштвено-језички смер - проф. Љиљана Раковић

1. место - Величков Дарко I/10.........................................42 поена (максимум 43)

1. место - Јурановић Лука I/6 ............................................41 поен

2. место - Мандић Александар I/8.....................................40 поена

2. место - Јовановић Емилија I/6 ......................................39 поена

3. место - Грља Александар I/7.........................................36 поена

III разред друштвено-језички смер - проф. Јасмина Перишић

3. место - Закић Никола III/5 ..........................................39 поена (максимум 49)

III разред природно-математички смер - проф. Јасмина Перишић

3. место - Николић Ирена III/10 ..........................................41 поен (максимум 52)

„Не постоји ништа узбудљивије од повратка на место које је остало у човеку, и носи се као драгоценост. Нису у питању само рачи и осећања, већ нешто неизрециво, оно што човеку казује да је тамо где заправо треба да буде. Сваки повратак у Гимназију је само долазак на то место са којег никада нисам отишао.“ (Давид Албахари 31.03.1997.)