02.04.2014.

СВЕТСКИ ДАН БРОЈА π

Као сваке године, и овог 14. марта је, у организацији Математичке секције Земунске гимназије, обележен дан броја π. Тим πоводом организована је заједничка πрослава ученика гимназије и ученика седмог разреда Основне школе „Мајка Југовића“. Више информација можете πрочитати овде.

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.