07.04.2014.

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ У БИБЛИОТЕЦИ СВЕТИ САВА

Библиотека Свети Сава и општина Земун обележиле су - Светски дан матерњег језика. Овом програму присуствовали су ученици одељења 3/1 Земунске гимназије са својим разредним старешином Валентином Вукмировић Стефановић. Присутни су имали прилике да чују излагање библиотекарке Миљке Коцић о историјату Библиотеке Свети Сава, која се сматра најстаријом јавном градском библиотеком у Србији. Поред тога, ученицима су се обратили и члан Већа општине Милосав Стаменов и управница библиотеке Наташа Тркуља. У уметничком делу програма наступио је дует ученица из Музичке школе Коста Манојловић, а на самом крају песникиња Љиљана Нинковић-Мргић говорила је о значају неговања националног језика и писма.

Јована Баковић 3-1

Фотографија: Сандра Максимовић 3-1

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.