07.04.2014.

ЗЕМУНСКИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ У БИБЛИОТЕЦИ СВЕТИ САВА

Библиотека Свети Сава и општина Земун обележиле су - Светски дан матерњег језика. Овом програму присуствовали су ученици одељења 3/1 Земунске гимназије са својим разредним старешином Валентином Вукмировић Стефановић. Присутни су имали прилике да чују излагање библиотекарке Миљке Коцић о историјату Библиотеке Свети Сава, која се сматра најстаријом јавном градском библиотеком у Србији. Поред тога, ученицима су се обратили и члан Већа општине Милосав Стаменов и управница библиотеке Наташа Тркуља. У уметничком делу програма наступио је дует ученица из Музичке школе Коста Манојловић, а на самом крају песникиња Љиљана Нинковић-Мргић говорила је о значају неговања националног језика и писма.

Јована Баковић 3-1

Фотографија: Сандра Максимовић 3-1

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“