09.04.2014.

ВЕЛИКИ УСПЕХ ДРАМСКЕ СЕКЦИЈЕ

Драмска секција Земунске гимназије на Позоришним сусретима гимназија Србије, који су у рангу републичког такмичења, освојила је:

1. Прву награду за најбољи костим

2. Прву награду за најбољи ученички текст

3. Прву награду за најбољу ученичку режију

4. Трећу награду за представу у целини

5. Другу награду публике

У конкуренцији петнаест гимназија Србије, после строге и тешке селекције, наша представа Н А С (Пази како читаш!) освојила је највише награда. Поносни смо због таквог успеха. Представу можете погледати у нашој школи у понедељак, 14.априла 2014.године у 19.30 часова. Добро дошли!

Слике са овог догађаја можете погледати у албуму.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.