09.04.2014.

ВЕЛИКИ УСПЕХ ДРАМСКЕ СЕКЦИЈЕ

Драмска секција Земунске гимназије на Позоришним сусретима гимназија Србије, који су у рангу републичког такмичења, освојила је:

1. Прву награду за најбољи костим

2. Прву награду за најбољи ученички текст

3. Прву награду за најбољу ученичку режију

4. Трећу награду за представу у целини

5. Другу награду публике

У конкуренцији петнаест гимназија Србије, после строге и тешке селекције, наша представа Н А С (Пази како читаш!) освојила је највише награда. Поносни смо због таквог успеха. Представу можете погледати у нашој школи у понедељак, 14.априла 2014.године у 19.30 часова. Добро дошли!

Слике са овог догађаја можете погледати у албуму.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: књижевници и преводилоци – поред поменутих Милоша Ђурића и Рашка Димитријевића, поињемо Миховила Комбола, Кирила Тарановског, Оту Бихаљи Мерина, Милоша Бандића, Жарка Радаковића, Зорана Живковића, Душана Иванића, Наду Маринковић и Србу Митровића...