24.04.2014.

О НАЈСТАРИЈОЈ УЦЕНИЦИ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

НАЈСТАРИЈИ ЂАК ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

МИЛКА МОЈАШЕВИЋ (РОЂЕНА ОМЧИКУС) (1920-2013)

-матурант Земунске гимназије 1938. године

-професор Земунске гимназије за српско-хрватски језик школске 1947/48. године

-дипломирала на Филолошком факултету у Београду (студије англистике и германистике)

-ванредни професор Економског факултета у Београду (предмети: eнглески језик и немачки језик)

-професор у Шапцу и Ужицу

-ауторка више уџбеника за енглески језик (за гимназије музејско-преводилачког смера, за Вишу туристичку школу и Факултет организационих наука)

-ауторка више уџбеника за немачки језик (за гимназије природно-математичког смера, за Вишу туристичку школу)

-на Сусрету генерација ученика Земунске гимназије 2012. године проглашена најстаријим живим учеником Земунске гимназије

Валентина Вукмировић Стефановић,

професор српског језика и књижевности

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.