24.04.2014.

О НАЈСТАРИЈОЈ УЦЕНИЦИ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

НАЈСТАРИЈИ ЂАК ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

МИЛКА МОЈАШЕВИЋ (РОЂЕНА ОМЧИКУС) (1920-2013)

-матурант Земунске гимназије 1938. године

-професор Земунске гимназије за српско-хрватски језик школске 1947/48. године

-дипломирала на Филолошком факултету у Београду (студије англистике и германистике)

-ванредни професор Економског факултета у Београду (предмети: eнглески језик и немачки језик)

-професор у Шапцу и Ужицу

-ауторка више уџбеника за енглески језик (за гимназије музејско-преводилачког смера, за Вишу туристичку школу и Факултет организационих наука)

-ауторка више уџбеника за немачки језик (за гимназије природно-математичког смера, за Вишу туристичку школу)

-на Сусрету генерација ученика Земунске гимназије 2012. године проглашена најстаријим живим учеником Земунске гимназије

Валентина Вукмировић Стефановић,

професор српског језика и књижевности

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“