30.04.2014.

HISTORIA MAGISTRA VITAE EST!

На Градском такмичењу из историје, одржаном 13. априла, ученици првог разреда Земунске гимназије су, под вођством професорке историје Љиљане Раковић, остварили велики успех освојивши три прва, једно друго и два трећа места, пласиравши се на Републичко такмичење, које ће бити одржано у Лозници 18. маја. Овим успехом су заслужили да их представимо у акцији Новинарске секције "Победници међу једнакима". Више о нашим историчарима можете прочитати овде.

Професори МилетаСајић и Стеван Радовановић обојили су другу половину XX века у Гимназији. Први васпитавајући ученике да је сусрет са уметношћу најбогатији део живота, а други је свој стваралачки таленат преточио у десетину књига о Земуну, земунској култури и културним посленицима Земуна.