30.04.2014.

HISTORIA MAGISTRA VITAE EST!

На Градском такмичењу из историје, одржаном 13. априла, ученици првог разреда Земунске гимназије су, под вођством професорке историје Љиљане Раковић, остварили велики успех освојивши три прва, једно друго и два трећа места, пласиравши се на Републичко такмичење, које ће бити одржано у Лозници 18. маја. Овим успехом су заслужили да их представимо у акцији Новинарске секције "Победници међу једнакима". Више о нашим историчарима можете прочитати овде.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“