21.05.2014.

ЗЕМУНСКА ГИМНАЗИЈА ПРИКУПЉА ПОМОЋ ЗА УГОЖЕНЕ ПОПЛАВАМА

Ученици и професори Земунске гимназије су још једном показали своју солидарност и велико срце. У суботу и недељу, у просторијама гимназије, је организовано прикупљање хуманитарне помоћи за угрожена подручја. Више о томе можета прочитати (овде)

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.