02.06.2014.

ИЗЛОЖБА У НАРОДНОЈ БИБЛИОТЕЦИ СРБИЈЕ „СРПСКА КЊИЖЕВНОСТ У ПРВОМ СВЕТСКОМ РАТУ“

Поводом обележавања сто година од почетка Првог светског рата Народна библиотека Србије организовала је изложбу под називом “Српска књижевност у Првом светском рату”. Ученици одељења 3/1 Земунске гимназије са својим разредним старешином Валентином Вукмировић Стефановић посетили су изложбу чији су аутори: Нада Мирков-Богданов и Милена Ђорђијевић, која је одржала кратко предавање на ову тему и провела ученике кроз изложбу. На изложби је претстављено више од сто рукописа, униката, ретких штампаних издања, дневничких записа и фотографија. Централни део изложбе говори о измештању књижевних центара и опстанку српске књижевности од 1914. до 1918. године. Поред тога што су имали прилике да виде оригинале многих текстова и часописа из тог периода, ученици су исто могли да прате на иновативан и модеран начин.

Јована Баковић 3-1

фотографије Сандра Максимовић 3-1

У Земунској гимназији отвара се 1926/27. школске године први биоскоп , 1934/35. основан је и Аеро-клуб. Тих година почиње са радом и ученички феријални савез – Стег , као и спортска друштва Витез и Сокол.