05.06.2014.

АЊА ИЛИЋ IV-10, ИЗАБРАНА ЈЕ КАО ЈЕДАН ОД ТРИ ТУТОРА НА ОВОГОДИШЊОЈ ACES АКАДЕМИЈИ

Ученица наше школе, Ања Илић IV-10, изабрана је као један од три тутора на овогодишњој ACES Академији. Међу пријављенима су били ученици из 15 земаља централне и југоисточне Европе. Наша ученица је прошле године учествовала у презентацији пројекта "A Clockwork Orange - How to grow up surrounded with violence!".

Њен рад можете погледати овде.

ACES team, Fotografije - copyright: ACES - Academy of Central European Schools

Bon appetit, Fotografije - copyright: ACES - Academy of Central European Schools

Tutors and facilitators - happy team, Fotografije - copyright: ACES - Academy of Central European Schools

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.