19.06.2014.

ПОСЕТА ДОМА ВАЗДУХОПЛОВСТВА

Крајем маја 2014. године, ученици III1 Земунске гимазије, заједно са професорком историје Јасмином Перишић, посетили су Дом ваздухопловства у Земуну како би присуствовали изложби бивше професорке Земунске гимазије,академске сликарке Споменке Медурић.

Изложба под називом ЗА СВАКОГ ПО НЕШТО, одушевила је ученике. Овај карактеристичан назив указује да су примењене бројне технике, инспирисане разним мотивима.

Ученици су такође са професорком Јасмином Перишић тог дана, посетили изложбу о Великом рату у галерији Стара капетанија.

„Не постоји ништа узбудљивије од повратка на место које је остало у човеку, и носи се као драгоценост. Нису у питању само рачи и осећања, већ нешто неизрециво, оно што човеку казује да је тамо где заправо треба да буде. Сваки повратак у Гимназију је само долазак на то место са којег никада нисам отишао.“ (Давид Албахари 31.03.1997.)