19.06.2014.

ПОСЕТА ДОМА ВАЗДУХОПЛОВСТВА

Крајем маја 2014. године, ученици III1 Земунске гимазије, заједно са професорком историје Јасмином Перишић, посетили су Дом ваздухопловства у Земуну како би присуствовали изложби бивше професорке Земунске гимазије,академске сликарке Споменке Медурић.

Изложба под називом ЗА СВАКОГ ПО НЕШТО, одушевила је ученике. Овај карактеристичан назив указује да су примењене бројне технике, инспирисане разним мотивима.

Ученици су такође са професорком Јасмином Перишић тог дана, посетили изложбу о Великом рату у галерији Стара капетанија.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“