01.07.2014.

ПО(лумаратонци)БЕДНИЦИ МЕЂУ ЈЕДНАКИМА

У недељу 27.4.2014. године je одржан 27. по реду “Београдски маратон”, а Маратонска секција Земунске гимназије коју води професор физичког васпитања Саша Порубски учествoвала је у полумаратону, који је истрчало седамдесет и троје наших ђака. Ово је свакако леп начин представљања школе у медијима и широј јавности и ми смо много поносни на наше маратонце који заједно вежбају током целе године и кроз смех и дружење остварују велике резултате, а уједно нас подсећају колико је спорт уствари важан.

Више о ђацима који су трчали и истрчали полумаратон прошле године можете прочитати на нашем сајту у делу маратонске секције, а ако вас занима нешто више о пројекту “Mатуранти маратонци” можете посетити сајт Trcanje.rs

Овде можете погледати списак ђака који су трчали и истрчали Београдски полумаратон:

Више слика можете погледати овде.

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.