31.10.2014.

НАГРАДНО ПУТОВАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕ УЧЕНИКЕ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Земунска гимназија je, у склопу промовисања марљивости, рада, развоја другарства и толеранције, донела одлуку да тридесет ученика првог, другог и трећег разреда награди петодневним путовањем у Словенију. Награђени ученици ће бити гости партнерској школи, гимназији из Шкофје Локе. У пет дана гостовања у Словенији, наши ученици ће имати прилике да се поред дружења са вршњацима из Шкофје Локе, упознају са културно историјским споменицима и природним лепотама Словеније. Такође ће имати прилике да учествују са својим домаћинима у радионицама везаним за математичку логику и биохемијске вежбе. У нади да ће овакве активности подстаћи наше ученике на још квалитетнији рад и ангажовање, желимо им срећан пут.

управа Земунске гимназије

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.