31.10.2014.

НАГРАДНО ПУТОВАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕ УЧЕНИКЕ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Земунска гимназија je, у склопу промовисања марљивости, рада, развоја другарства и толеранције, донела одлуку да тридесет ученика првог, другог и трећег разреда награди петодневним путовањем у Словенију. Награђени ученици ће бити гости партнерској школи, гимназији из Шкофје Локе. У пет дана гостовања у Словенији, наши ученици ће имати прилике да се поред дружења са вршњацима из Шкофје Локе, упознају са културно историјским споменицима и природним лепотама Словеније. Такође ће имати прилике да учествују са својим домаћинима у радионицама везаним за математичку логику и биохемијске вежбе. У нади да ће овакве активности подстаћи наше ученике на још квалитетнији рад и ангажовање, желимо им срећан пут.

управа Земунске гимназије

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.