01.12.2014.

НЕКИ ТО ВОЛЕ ВРУЋЕ

Уколико сте мислили да се образовање у Земунској гимназији стиче само решавањем квадратних једначина, задатака из термодинамике или учењем старогрчке културе и обичаја, преварили сте се! Циљ професора је да њихови ђаци стекну трајна знања, али и да ученике уведу у друштво, да их упознају са културним дешавањима у Београду и свету; да на тај начин стекну општу културу и прошире видике.

Разредне старешине Јована Никић, професор руског језика, и Љиљана Раковић, професор историје, са својим одељењима II6 и II2, посетиле су Позориште на Теразијама у петак, 28.11.2014. године. Гледали смо "НЕКИ ТО ВОЛЕ ВРУЋЕ", један од најизвођенијих мјузикала у Србији. Сходно томе, наша очекивања била су велика. Највећи утисак на нас ученике оставили су глумци Раде Марјановић, Буле Гонцић, Бојана Стефановић, Боле Стошић, оркестар и балет Позоришта на Теразијама, који су више од два и по сата засмејавали публику у пуној сали. У паузи и после мјузикла размењивали смо утиске и нико није крио задовољство. Мјузикл је превазишао сва наша очекивања, а коментари су били изузетно позитивни. Ако сте се запитали како изгледа истовремено певати, плесати, глумити, и уз то често мењати костиме, предлажем вам да погледате овај мјузикл.

Емилија Јовановић II6

Мирослав Поповић (1926-1985.) - Приповедач и романсијер, предавао је у нашој школи руски језик. На страницама Поповићевих књига живе: доктор Вајс којим се поносе сви паланчани, и Јевреји и не-Јевреји, добри прота Петровачки; Невенка и Албрехтови; пробијају се кроз живот мајстор Тајбл и Давид Блануша; одбојни рустикални кочијаш Јеврем и Барухови; огрезли у снази победника прелазе свој пут од наследника до злочинаца Вили Пфајфер и Едуард Цајферт.