20.01.2015.

СВЕТОСАВСКИ КЊИЖЕВНИ КОНКУРС

Извештај Комисије Друштва „Свети Сава” за вредновање радова пристиглих на СВЕТОСАВСКИ КЊИЖЕВНИ КОНКУРС

На овогодишњи конкурс пристигло је 335 радова из 101 основне и 32 средње школе из Србије и Републике Српске. Већи број школа доставио је по неколико радова својих ученика.

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ:

ПРВА НАГРАДА

1. Невена Јеремић , IV-4 Земунска гимназија, Земун (Професор-ментор: Вукосава Живковић)

2. Милица Цар, IV разред Земунска гимназија, Земун (Професор-ментор: Вукосава Живковић)

ДРУГА НАГРАДА

1. Дуња Цветић, I/3„Прва крагујевачка гимназија“, Крагујевац (Професор-ментор: Марио Бадјук)

2. Рајка Милишић, СШЦ „Љубиша Младеновић“, Бања Лука(Професор-ментор: Смиљана Антонић)

ТРЕЋА НАГРАДА

1. Стефан Ђорђевић, III-д Математичка гимназија, Београд (Професор-ментор: Јелена Нововић)

2. Милена Чантрак, II/4 Медицинска школа, Ужице (Професор-ментор: Оливера Шопаловић)

Председник комисије,

Проф. др Зона Мркаљ

У Београду, 19. јануара 2015. године

Награде ће бити додељене у суботу, 24. јануара 2015. године у 12.00 сати у Народној библиотеци Србије, Скерлићева 1, Београд, улаз са Светосавског платоа.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: позориште – Тања Бељакова, Бранка Петрић, Љиљана Крстић, Јелена Вологоцева, Рахела Ферари, Никола Андрић, Јован Суботић, Јосип Кулунџић ...