22.01.2015.

Наша професорка Вукосава Живковић аутор још једног уџбеника

После објављивања комплета за први разред у издању Едуке (Читанка за први разред гимназија и средњих школа ауторки др Оливере Радуловић, др Ане Стишовић Миловановић и др Вукосаве Живковић, Радне свеске, Приручника за наставнике и Хрестоматије од истих ауторки) част нам је да обавестимо на нашем сајту да је објављена и Читанка за други разред гимназија и средњих стручних школа у издању Едуке ауторки др Ане Стишовић Миловановић и др Вукосаве Живковић. Наша школа је поносна што има међу својим професорима Вукосаву Живковић која већ две деценије несебично преноси своју велику љубав и знање о књижевности ученицима Земунске гимназије. Задовољство да уче из уџбеника наше професорке сада ће имати и сви ученици широм Србије и региона где се изучава српски језик и књижевност.

Валентина Вукмировић Стефановић, професор српског језика и књижевности

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“