20.02.2015.

Извештај са манифестације представљања факултета

У суботу 07. фебруара 2015. године од 11 до 16 часова у Земунској гимназији, за ученике и родитеље одржан је сајам образовања, презентација београдских факултета и Универзитета и једног факултета из Новог Сада.

Ради боље информисаности родитеља и ученика, уписној политици и студијским групама факултета, организован је сајам факултета за ученике и родитеље трећих и четвртих разреда Земунске гимназије (свим ученицима и родитељима трећих и четвртих разреда је уручен позив, а ученици су обавештени и књигом обавештења). На сајам образовања су позвани и ученици других београдских гимназија и средњих стручних школа. Позивница је упућена и представницима Савета родитеља и Школског одбора.

Представљање факултета је било сајамског типа, презентацијом видео материјала, кроз разговор са ученицима и родитељима и поделом промотивног материјала. Представници факултета упознали су посетиоце о уписној политици, условима студирања, студијским програмима и осталим релевантним информацијама.

Као друштвено одговорна, образовно васпитна организација, позвали смо све високошколске установе да се представе својим студијским програмима. За своје представљање се пријавило 30 факултета са седиштем у Београду и један факултет из Новог Сада. Презентацији је присуствовало 11 приватних и 20 државних факултета.

Организатор сајма факултета је стручни сарадник-психолог школе Јеленковић Љубица а сарадници на манифестацији су професока хемије Драгана Јањушевић и професорка физике Јелена Филиповић . Ученици који су помогли својим дежурством су: Mилошевић Анђела и Савић Сара IV3, Мирковић Јадранка, Поповић Јефимија, Манојловић Дуња IV1, Марковић Ивана, Поповић Јелена и Јован Бељаковић IV4, Тадић Ивана и Чернић Милица IV6 и Милошевић Марија IV7.

ПРИЈАВЉЕНИ ФАКУЛТЕТИ ЗА ПРЕЗЕНТАЦИЈУ

1. Саобраћајни факултет Универзитета у Београду

2. Универзитет Метрополитен

3. Грађевински факултет Универзитета у Београду

4. Економски факултет Универзитета у Београду

5. Математички факултет Универзитета у Београду

6. Факултет за медије и комуникације

7. Рачунарски факултет-ЦЕТ

9. Факултет спорта и физичког васпитња Универзитета у Београду

10. Универзитет Сингидунум

11. Учитељски факултет Универзитета у Београду

12. Електротехнички факултет Универзитета у Београду

13. Факултет политичких наука Универзитета у Београду

14. Факултет организационих наука Универзитета у Београду

15. Фармацеутски факултет Универзитета у Београду

16. Архитектонски факултет Универзитета у Београду

17. Алфа универзитет

18. Факултет за економију, финансије и администрацију-ФЕФА

19. Факултет за спортУниверзитета“Унион-Никола Тесла“

20. Машински факултет“Унион-Никола Тесла“

21. Шумарски факултет Универзитета у Београду

22. Београдска банкарска академија-ББА

23. Технолошко-металуршки факултет

24. Фармацеутски факултет – Нови Сад

25. Медицински факултет ВМА-интегрисане академске студије

26. Факултет за физичку хемију Универзитета у Београду

27.Правни факултет Универзитета у Београду

28.Криминалистичко-полицијска академија

29.Универзитет “Унион-Никола Тесла“

30.Географски факултет Универзитета у Београду

31.Факултет ветеринарске медицине Универзитета у Београду

Стручни сарадник психолог школе Јеленковић Љубица

Слике можете погледати овде.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.