04.03.2015.

Удружење бивших матураната и професора - „ФОНД“

Земунска гимназија, јединствена стара дама, прва је у Србији основала Фонд бивших матураната и професора - установу љубави, у којој ученици и професори некад, подсећају ученике сад да су наследници генерација које су име ове Школе уписали златним словима у науци, уметности, спорту, а дајући им задатак да продуже…

Више информациja прочитајте овде.

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.