31.03.2015.

Такмичење из програмирања

Такмичење у решавању алгоритамских задатака први пут је одржано 208. године са идејом да се привуку млади талентовани програмери из региона и да се популаризује програмирање међу младима, као и рад у тиму.

Најбољим учесницима ово такмичење може донети и посао у Microsoft развојном центру Србија у ком ради око 200 ИТ стручњака који развијају технологије признате широм света.

Прво место на прошлогодишњем “BubbleCup”-у освојио је тим из Србије.

Програмери ће и ове године имати прилику да се окушају у програмерским изазовима у две квалификационе онлајн рунде.

После тога ће најбољи тимови бити позвани у финале такмичења у Београду.

Прва рунда почиње 1. априла.

Пријављивање се врши регистрацијом на Bubble Cup сајту

Такмичари ће бити подељени у две категорије – студенти и средњошколци.

Финалисте очекују вредне награде, а сви такмичари ће након финала имати прилику да посете Microsoft развојни центар Србија и да се упознају са пројектимацентра.

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.