20.04.2015.

На градском такмичењу из историје ученици Земунске гимназије постигли су велики успех!

НА ГРАДСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ИСТОРИЈЕ

УЧЕНИЦИ ЗЕМУНСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ПОСТИГЛИ СУ ВЕЛИКИ УСПЕХ:

I разред – професор Јована Петровић

III место Динић Јелена I 4

III место Недељковић Тамара I 4

II разред - професор Љиљана Раковић

Друштвено-језички смер

II место Сретеновић Милорад II 2

Природно-математички смер

III место Мандић Александар II 8

IV разред – професор Јасмина Перишић

II место Стојановић Марко IV5

ОБЕЗБЕДИЛИ СУ УЧЕШЋЕ НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ

ИЗ ИСТОРИЈЕ 10. МАЈА 2015.

П. С. Александар Мандић је једини ученик из Београда који се са природно-математичког смера другог разреда пласирао на републичко. Прво и друго место није освојио нико у истој категорији.

Градско такмичење из историје

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.