28.04.2015.

На Градском такмичењу из биологије ученици Земунске гимназије постигли су успех и пласирали се на Републичко такмичење, и то:

Седлан Љуба IV9 проф. Биљана Јаковљевић,

Софијанић Стефан III10 проф. Слађана Раниловић и

Лончаревић Исидора III8 проф. Сања Крстић Ђуровић

Честитамо ученицима и њиховим професорима на оствареним резултатима и желимо им пуно успеха и на Републичком такмичењу.

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.