28.04.2015.

На Градском такмичењу из биологије ученици Земунске гимназије постигли су успех и пласирали се на Републичко такмичење, и то:

Седлан Љуба IV9 проф. Биљана Јаковљевић,

Софијанић Стефан III10 проф. Слађана Раниловић и

Лончаревић Исидора III8 проф. Сања Крстић Ђуровић

Честитамо ученицима и њиховим професорима на оствареним резултатима и желимо им пуно успеха и на Републичком такмичењу.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“