28.04.2015.

На Градском такмичењу из биологије ученици Земунске гимназије постигли су успех и пласирали се на Републичко такмичење, и то:

Седлан Љуба IV9 проф. Биљана Јаковљевић,

Софијанић Стефан III10 проф. Слађана Раниловић и

Лончаревић Исидора III8 проф. Сања Крстић Ђуровић

Честитамо ученицима и њиховим професорима на оствареним резултатима и желимо им пуно успеха и на Републичком такмичењу.

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.