13.05.2015.

Општинско такмичење из Веронауке – Земунска гимназија освојила прво место!

У Десетој гимназији на Новом Београду, 9. маја 2015. године, одржано је такмичење из Верске наставе, на коме су учествовале школе са општина Нови Београд и Земун. У конкуренцији од седам школа ученици Земунске гимназије освојили су прво место и пласирали се на градско такмичење! Екипу Земунске гимназије чинили су:

Тамара Недељковић I/3 проф. Александар Милојков

Сергеј Пајић II/1 проф. Дарко Радовановић

Милорад Сретеновић II/2 проф. Дарко Радовановић

Александар Мандић II/8 проф. Дарко Радовановић

Андреа Коцић III/2 проф. Александар Милојков

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“